ورود به پنل کاربری

مشخصات فاکتور فروش

 | تاریخ ارسال: 1399/3/31 | 
در خصوص مشخصات فاکتور رسمی بدین وسیله مشخصات فاکتور فروش مورد تایید وزارت اقتصادی حضورتان ایفاد می گردد خواهشمند است هنگام اخذ فاکتور موارد زیر در فاکتور رعایت گردد:
۱)درج تاریخ : درج تاریخ در قسمت زیر شماره سریال فاکتور
۲) درج شماره سریال : تمامی فاکتورهای فروش باید در بالای سمت چپ صفحه به صورت برجسته و با چاپ افست به صورت برجسته و قرمز رنگ باشد. این شماره سریال ها توسط سر ممیزی های اداره دارایی کنترل خواهد شد. فاکتورهایی که توسط صندوق های فروش چاپ می شوند دارای شماره سریال هایی هستند که به صورت اتومات زده می شوند.
۳) درج مشخصات فروشنده و خریدار : این سمت باید شامل مشخصات کامل شخص حقیقی یا حقوقی همراه با کد اقتصادی او، شماره ثبت شرکت، آدرس کامل او باشد.
۴) درج مشخصات کالا : شامل شرح کالا، کد کالا، تعداد و مقدار و اضافه کردن واحد اندازه گیری کالاست است، این قسمت که بعد از ستون ردیف و در کنار کد کالاست پر کردن دقیق آن بسیار حائز اهمیت است و از مشکلات احتمالی در تعویض و عودت کالا جلوگیری می کند.
۵) درج قیمت : شامل مبلغ هر واحد ، مبلغ کل و مبلغ تخفیف داده شده، در صد و یا مبلغ مالیات بر ارزش افزوده ، کلیه عوارض و مبلغ نهایی است که مشتری باید پرداخت کند. در پایان هم مجموع مبالغ در زیر آن درج می شوند .
۶) شرایط معامله : که بصورت نقدی و در غیر این صورت شرایط غیر نقدی آن نوشته می شوند.
۷) مهر و امضا فروشنده و خریدار: که در شرایط خرید و فروش کلی، امضای هر دو لازم است.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 333 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر